ALUMINIUM

ALUMINIUM

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się rozwiązania bazujące na konstrukcjach aluminiowych. Wynika to z wyjątkowo szerokich obszarów zastosowań aluminium oraz niezwykle twórczych cech tego tworzywa. Najwyższa jakość ślusarki aluminiowej gwarantuje doskonałą odporność na warunki atmosferyczne oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną. Wszystkie aranżacje wykonane z aluminium mogą być lakierowane w pełnej gamie kolorów z palety RAL lub anodowane. Okna i drzwi można wykonać również w kolorze drewnopodobnym.

Drzwi i okna

Drzwi aluminiowe produkowane z nowoczesnych systemów aluminiowych stanowią dziś alternatywę dla drzwi produkowanych z drewna i stali. Duża gama szerokości oraz różnorodności profili pozwala na połączenie funkcjonalności, estetyki oraz wytrzymałości. Profile aluminiowe dają dużo możliwości związanych ze szkleniem. W zależności od potrzeb istnieje możliwość zastosowania wkładów szybowych o różnej grubości. Połączenie szkła z kombinacją przewiązek pozwala nadać drzwiom niepowtarzalny wygląd.

1 2 3

Nowoczesne rozwiązania i  projekty budowlane nakładają coraz większe wymagania na stolarkę otworową. Podobnie jak w przypadku drzwi, duża gama szerokości pozwala na konstruowanie okien o różnorodnym zastosowaniu. Duża sztywność powoduje, że okna aluminiowe mogą mieć dużo większą powierzchnię niż okna PCV. W systemie Ponzio PW85 WOOD oraz PW 93 WOOD istnieje również możliwość połączenia aluminium z drewnem, przez co okno nabiera szlachetnego wyglądu.

4(1) 5,1 5 6 7 8(1) 8

Fasady

W dzisiejszej architekturze szkło jest wyznacznikiem nowoczesności. Aluminiowe systemy fasadowe dają możliwość realizacji nawet najbardziej śmiałych pomysłów w zakresie konstrukcji szklanych. Kształt słupów i rygli pozwala na estetyczne budowanie fasad zapewniając trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Systemy Ponzio NT152, NT152SG, NT152ESG, NT152WG zostały stworzone w celu wykonania ścian osłonowych, dachów oraz innych konstrukcji tego typu. 

abcd

Ścianki działowe

Wysoka jakość wykonania oraz estetyka w połączeniu z dobrą izolacyjnością akustyczną, sprawiają że tego typu konstrukcje bardzo dobrze pełnią funkcję przegrody oraz nowoczesnego systemu aranżacji wnętrz. System Ponzio PT50 pozwala na projektowanie konstrukcji różnego typu:  ścianki działowe, drzwi wejściowe, drzwi przesuwne ręcznie lub automatycznie, drzwi wahadłowe, drzwi harmonijkowe, gabloty i inne formy przestrzenne.

Kolorystyka aluminium (kolory według palety RAL)

color_alu